Marszałek województwa uhonorowany przez samorząd Wisły

 fot. Andrzej Grygiel / UMWS fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Jakub Chełstowski odznaczony Medalem im. Bogumiła Hoffa

Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego został odznaczony przez władze samorządowe Wisły, burmistrza Tomasza Bujoka prestiżowym Medalem im. Bogumiła Hoffa. Medal, któremu patronuje ten wybitny odkrywca został ustanowiony w 190. Rocznicę jego urodzin, a przyznaje się go osobom, które całokształtem swej działalności zawodowej lub społecznej przyczyniły się do promowania Wisły.

Uroczystość odbyła się podczas lutowej sesji Rady Miasta. Odznaczenie w historii przyznano po raz 15.

- Fakt uhonorowania Medalem im. Bogumiła Hoffa – Zasłużony dla miasta Wisła – jednym z najbardziej prestiżowych odznaczeń w regionie jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Nie ukrywam, że jest to także jeden z najszczęśliwszych dni w mojej pracy zawodowej, ale też potwierdzenie, że w ciągu tej już blisko pięć i pół roku trwającej kadencji, wszystkie miejsca naszego województwa były dla nas tak samo ważne. Priorytetem był zrównoważony rozwój. Cieszę się, że tak wiele spraw związanych z rozwojem Wisły, podnoszenia jej atrakcyjności turystycznej udało się z sukcesem zwieńczyć. Remont głównej drogi dojazdowej czy modernizacja linii kolejowej nie były zadaniami łatwymi ale dzięki wzorowej współpracy z lokalnym samorządem zostały ukończone z powodzeniem. Zrealizowaliśmy także wiele projektów służących zarówno lokalnej społeczności, jak i gościom Wisły sprawiając, że wszystkie turystyczne drogi prowadziły właśnie tutaj. Tydzień Kultury Beskidzkiej, Beskidy Winter Go czy Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy to dziś prawdziwe turystyczne marki. Zawsze warte wsparcia. Ze swej strony za całokształt naszej współpracy serdecznie dziękuję. Myślę, że możemy mieć dziś satysfakcję z solidnie wykonanej pracy. Tym bardziej, że mam przyjemność przy tej okazji poinformować o realizacji kolejnej ważnej dla Wisły inwestycji. To już pewne, że w Wiśle powstanie Beskidzkie Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza. Projekt ma wartość 25,8 mln zł z czego 17,8 mln zł to fundusze unijne. Burmistrzowi Tomaszowi Bujokowi i prezesowi Polskiego Związku Narciarstwa serdecznie gratuluję. Dziś też z radnym Sejmiku Województwa Śląskiego Hubertem Maślanką wręczyliśmy Adamowi Małyszowi Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wybitny skoczek narciarski a dziś prezes Polskiego Związku Narciarskiego był i wciąż jest ambasadorem Wisły i regionu w kraju i na świecie – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

- Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Wisła były dostrzegana i doceniana. Była też otwartość na nasze problemy i chęć wspólnego ich rozwiązywania. Za to serdecznie dziękuję – dodał burmistrz Tomasz Bujok.

Sesja miała szczególny charakter z jeszcze jednego powodu. Podczas obrad Złotą Odznaką Za Zasługi dla Województwa Śląskiego uhonorowano Adama Małysza.

„Orzeł z Wisły” czterokrotny medalista olimpijski, czterokrotny mistrz świata, czterokrotny zdobywca kryształowej kuli w Pucharze Świata w skokach narciarskich jest obecnie prezesem Polskiego Związku Narciarskiego.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Andrzej Grygiel / UMWS fot. Andrzej Grygiel / UMWS fot. Andrzej Grygiel / UMWS fot. Andrzej Grygiel / UMWS fot. Andrzej Grygiel / UMWS fot. Andrzej Grygiel / UMWS