Memoriał z super rekordami

 fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS
Rozgrywany na Stadionie Śląskim 67. Orlen Memoriał im. Janusza Kusocińskiego był jedną z ostatnich szans, nie licząc zbliżających się Mistrzostw Polski w Poznaniu, na zdobycie kwalifikacji olimpijskich do Tokio

Zawody dostarczyły wielu emocji i co w sporcie najważniejsze – rekordów. Największy sukces świętował Patryk Dobek, który w biegu na dystansie 800 metrów osiągnął najlepszy w tym roku rezultat na świecie. Zmagania lekkoatletów mogli obserwować z trybun kibice. Wstęp na imprezę był wolny.

W uroczystości otwarcia memoriału uczestniczyła Izabela Domogała, członek zarządu województwa.

- To kolejna najwyższej rangi impreza lekkoatletyczna, której gospodarzem jest Stadion Śląski. Stał się on prawdziwym domem Królowej Sportu – podkreśliła Izabela Domogała, która po zakończeniu zawodów brała również udział w dekoracji zwycięzców.

Dla przypomnienia, na początku maja na Śląskim odbyły się Mistrzostwa Świata w Sztafetach, a trzy tygodnie później Drużynowe Mistrzostwa Świata, podczas których Biało-Czerwoni obronili tytuł najlepszych na Starym Kontynencie. Dzisiejszy memoriał był z kolei jednym z ostatnich sprawdzianów przed olimpiadą w Tokio. Zawody rozpoczął bieg pań na dystansie 100 metrów. Dla Ewy Swobody, rekordzistki Stadionu Śląskiego był to pierwszy tegoroczny start na otwartym obiekcie. Rywalki były silne: m.in. Brazylijka Rosangela Santos, brązowa medalistka w sztafecie 4x400 m z 2008 roku i Gambijka Gina Bass, szósta na mistrzostwach świata na 200 m w 2017 roku, która i tym razem zameldowała się na mecie jako pierwsza. Bass wygrała z wynikiem11.17 i tym samym pobiła rekord memoriału należący właśnie do Swobody, która przybiegła na metę druga z czasem 11.20.

W rzucie młotem Anita Włodarczyk prowadziła do trzeciej kolejki z wynikiem 73,59. Ale to Malwina Kopron wygrała rywalizację rzucając 74,93. W silnie obsadzonym biegu na 110 m przez płotki wygrał najszybciej w tym roku biegający Francuz Wilhelm Belocian - 13,36 przed Damianem Czykierem - 13.46 i Brazylijczykiem Gabrielem Constantino - 13.59.

Bohaterem dnia okazał się Patryk Dobek, który wygrał bieg na dystansie 800 metrów. Uzyskany przez Polaka czas, minuta, 44 sekundy i 73 setne to najlepszy w tym sezonie wynik na świecie. W całej historii polskiej lekkoatletyki to czwarty wynik. W swoich konkurencjach wygrywali ponadto Michał Haratyk i Paweł Fajdek, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed igrzyskami.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Press Focus fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Maciej Dziąbek / UMWS fot. Paweł Skraba fot. Paweł Skraba fot. Paweł Skraba fot. Paweł Skraba fot. Paweł Skraba fot. Paweł Skraba fot. Paweł Skraba fot. Paweł Skraba

Filmy 


tagi: