Najlepsze mażoretki wystąpią w Bytomiu

 Występ mażoretek. fot. arch. UMWS Tomasz Żak Występ mażoretek. fot. arch. UMWS Tomasz Żak
2,5 tysiąca zawodniczek z prawie 70 drużyn mażoretkowych weźmie udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbędą się w Bytomiu

Mistrzostwa odbędą się w dniach 23-26 maja 2024 roku na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Przez cztery dni będzie można podziwiać najlepsze prezentacje w każdej kategorii wiekowej. W Bytomiu wystąpią zespoły prezentujące różne dyscypliny mażoretkowe. Zawodniczki rywalizować będą o tytuły Mistrzów Polski oraz o możliwość reprezentowania naszego kraju w trakcie Międzynarodowych Mistrzostw – Majorette World Federation i International Federation Majorettes Sport.

Mistrzostwa organizowane są przez działający od 2021 roku Związek Sportowy Mażoretek i wezmą w nich udział dzieci i młodzież, które otrzymały awans po czterech mistrzostwach okręgu zorganizowanych w Stalowej Woli, Kościanie, Sulejowie i Raciborzu. W wydarzeniach wzięło udział łącznie 2700 zawodniczek z całej Polski.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Bytomia Mariusza Wołosza.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 graf. mat. organizatora Występ mażoretek. fot. arch. UMWS Tomasz Żak

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na stronie Związku Sportowego Mażoretek 


tagi: