Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

 graf. Metis graf. Metis
Wydarzenie dla uczniów, rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych

III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego odbędzie się w dniach 4-6 października 2018 w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz Zespole Szkół w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Przedsięwzięcie jest adresowane do uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Ma na celu promocję szkolnictwa zawodowego i udzielenie uczniom wsparcia w zakresie podejmowania świadomych decyzji edukacyjno-zawodowych.

W ramach forum w pierwszym dniu odbędą się warsztaty z zakresu preorientacji, orientacji i doradztwa zawodowego dla nauczycieli i doradców zawodowych.

W drugim dniu uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą szkół kształcących w zawodach z naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem placówek współpracujących z konkretnymi pracodawcami. Organizatorzy zaplanowali też porady doradców zawodowych, warsztaty diagnostyczne i warsztaty prezentujące wybrane zawody. W związku z rosnącym zainteresowaniem zorganizowano warsztaty dla uczniów w kilku szkołach w Sosnowcu, tak aby dotrzeć do większej liczby uczniów.

Trzeci dzień Forum jest przeznaczony dla uczniów, rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych, którzy chcieliby zapoznać się z ofertą edukacyjną, ofertą Młodzieżowych Centrów Kariery, Młodzieżowego Biura Pracy oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy lub skorzystać z indywidualnej porady doradcy zawodowego.

Zorganizowane zostaną również dyżury doradców zawodowych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, filiach Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowych Urzędach Pracy oraz jednostkach organizacyjnych Komendy Śląskiej OHP. Dzięki temu uczniowie i ich rodzice będą mogli skorzystać z porady doradcy zawodowego w 50 miejscach w 28 miejscowościach województwa śląskiego.

Z uwagi na znaczenie, jakie ma świadome planowanie kariery zawodowej, do udziału w trzecim dniu imprezy zaproszeni są przede wszystkim uczniowie i ich rodzice. Udział w trzecim dniu nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.

Załączniki
Dyżury: Bielsko Rybnik Tychy Żory [PDF 429,1kB]
Dyżury: Bytom Chorzów Katowice Siemianowice Śl Świętochłowice [PDF 427,9kB]
Dyżury Częstochowa Myszków Zawiercie [PDF 428,1kB]
Dyżury: Gliwice Ruda Śl Zabrze [PDF 429,2kB]
Dyżury Jaworzno Dąbrowa G. Będzin Sosnowiec [PDF 428,6kB]
Dyzury Piekary Tarnowskie G Lubliniec [PDF 426,0kB]
Plakat [PDF 1,7MB]

Linki do stron zewnętrznych
Szczegóły na www.metis.pl 


tagi: