Rekrutacja do udziału w XIX Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

 graf. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej graf. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
Temat tegorocznej edycji szczytu to „W poszukiwaniu równowagi: człowiek a środowisko”

Województwo Śląskie oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w XIX Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2021 r. Polska grupa spotyka się w tych dniach w Koszęcinie. Trzy grupy (polska, niemiecka, francuska) pracować będą zdalnie w dniach 14-16 lipca. Szczyt zakończy wspólna debata online z udziałem polityków z trzech regionów.

Zaproszenie skierowane jest do osób w wieku 17-23 lata, otwartych na kontakty i wymianę doświadczeń z rówieśnikami z Polski, Niemiec i Francji. Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość języka niemieckiego i francuskiego). Poszukiwane są osoby cechujące się komunikatywnością i gotowością do współpracy oraz wysoką motywacją do działania, posiadające doświadczenie w aktywności społecznej, zainteresowane tematem spotkania oraz tematyką europejską i wielokulturowością.

W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach samorządowo-pozarządowych czy spotkaniach z przedstawicielami władz politycznych.

Zgłoszenia można dokonać przez formularz https://forms.gle/iWdNBKP3Rk93D4uS8. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 czerwca br.

Więcej informacji na www.haus.pl i u menedżerki projektu, Małgorzaty Jonczy-Adamskiej, e-mail: malgorzata.jonczy@haus.pl, tel. 797 465 999.


Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest jedną z form tej współpracy, która skupia się na zacieśnianiu międzynarodowych więzi poprzez integrację młodych ludzi z regionów objętych porozumieniem. Każdego roku w spotkaniach bierze udział po 15 uczestników z każdego kraju: Polski, Niemiec i Francji. Spotkania organizowane są od 2001 roku, po kolei w poszczególnych regionach.

Regionalny Trójkąt Weimarski jest porozumieniem między Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią w Niemczech oraz Hauts-de-France we Francji. Współpraca ma na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego regionów.

Załączniki
Plakat imprezy [PDF 1,6MB]

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na stronie operatora 


tagi: