Rozbiegane Śląskie

 BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS
Cztery tysiące biegaczy uczciło dwudziestą rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej uczestnicząc w wyjątkowym Biegu Bohaterów i Silesia Półmaratonie

Tegoroczna edycja obu biegów rozpoczęła się i zakończyła w katowickiej Strefie Kultury. To miejsce jest najlepszym przykładem jak ważna jest obecność Polski w europejskich strukturach.

Sygnał do startu dała uczestnikom radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Katarzyna Stachowicz. Na mecie wręczyła najlepszym także symboliczne medale.

„Katowicka Strefa Kultury jest idealnym symbolem zmian, jakie zaszły w naszym regionie dzięki obecności w Unii Europejskiej. Śląskie się zmienia, rozwija, pięknieją nasze wsie, miasta i otoczenie. Nie ma lepszego sposobu, by uczcić tę wyjątkową rocznicę jak aktywność fizyczna i barwny korowód tysięcy biegaczy, którzy promują region i zdrowy styl życia. Cieszę się, że tyle osób uczestniczyło w biegu, a inni kibicowali im na trasie, a przy okazji świętowali dwudziestolecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Bądźmy dumni z naszych osiągnięć” – zapewniał marszałek Jakub Chełstowski.

„Towarzyszą nam dzisiaj niesamowite emocje, dlatego, że mamy prawie cztery tysiące uczestników w obu biegach, ale świętujemy też dzisiaj coś zupełnie wyjątkowego – dwadzieścia lat Polski w Unii Europejskiej. To dla nas radość i ten entuzjazm widać dzisiaj w Katowicach, widać go tutaj na starcie tego biegu, widać go na ulicach. A znajdujemy się w Strefie Kultury, która powstała także dzięki środkom z Unii Europejskiej” – mówiła radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Katarzyna Stachowicz.

Każdy z uczestników mógł wybrać dystans – ok. 5 km w przypadku Biegu Bohaterów i klasyczny półmaraton. Dzięki dwóm różnym koszulkom dla uczestników, na starcie biegacze utworzyli barwy Śląska.

Biegacze rywalizowali na ulicach Katowic, pobiegli przez Dolinę Trzech Stawów i Nikiszowiec. W Biegu Bohaterów uczestniczyło prawie 2 tys. uczestników, natomiast do startu w Silesia Półmaraton zgłosiło się ponad 2.5 tys. osób. Każdy uczestnik otrzymał m.in. pamiątkową koszulkę. Koszulka Biegu Bohaterów była w kolorze niebieskim, natomiast dla półmaratończyków w kolorze żółtym.

W pobliżu startu zorganizowano dodatkowe atrakcje dla najmłodszych nawiązujące do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz warsztaty muzyczne i strefę kibica.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS BieguBohaterów i Silesia Półmaraton. fot. UMWS