Ruszył nabór partnera uczelnianego do projektu „Śląskie. Zawodowcy 2”

 fot. Artem Podrez / pexels.com fot. Artem Podrez / pexels.com
Uczelnie mogą zgłaszać swoje kandydatury do 14 sierpnia br

W ramach projektu ze wsparcia skorzystać będzie mogła kadra pedagogiczna oraz uczniowie ze szkół o profilu zawodowym. Będzie to m.in. doradztwo edukacyjno-zawodowe, staże uczniowskie, kursy i szkolenia. Przewidziano także budowanie efektywnej i trwałej współpracy szkół z pracodawcami oraz kreowanie pozytywnego wizerunku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, zarówno branżowych jak i technicznych.

Zadaniem wybranego do współpracy partnera będzie realizacja działań w zakresie kształtowania oferty szkół na poziomie branżowym i technicznym, w szczególności budowania oferty szkół o profilu zawodowym z uwzględnieniem występujących uwarunkowań wpływających na jej atrakcyjność.

Partnerem w projekcie może być wyłącznie uczelnia znajdująca się w wykazie uczelni publicznych lub niepublicznych zamieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegóły ogłoszenia wraz z załącznikami znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Projekt “Śląskie. Zawodowcy 2” realizowany będzie w latach 2023-2029 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.