Śląskie świętuje 20 lat Polski w Unii Europejskiej

 graf. Stadion Śląski graf. Stadion Śląski
Koncerty gwiazd, warsztaty kreatywne, zajęcia sportowe oraz gry i zabawy dla najmłodszych – to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników pikniku rodzinnego z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2024 roku na Stadionie Śląskim

„1 maja 2004 roku Polska dołączyła do Unii Europejskiej. To był bez wątpienia przełomowy moment, który dał początek ogromnym zmianom, jakie dokonały się w naszym kraju. Gołym okiem widać je też w województwie śląskim i są to nie tylko drogi, poprawa infrastruktury czy też nowoczesny sprzęt medyczny, ale też rozwój miast, które z roku na rok stają się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom. Dziś cieszymy się, że staliśmy się częścią wspólnoty europejskiej i jako wspólnota świętujmy razem na Stadionie Śląskim tę wyjątkową rocznicę” – mówi marszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Saługa.

Na dwóch scenach zaśpiewają prawdziwe gwiazdy. Swoje największe przeboje zaprezentują Cleo i Sara James, rapowe wrażenia zapewni O.S.T.R., a na koniec zagrają legendy polskiego rocka – De Mono i Budka Suflera. Podczas warsztatów kreatywnych będzie można nauczyć się plecenia wianków oraz stworzyć łapacz snów czy flowerbox, a w strefie fitness czekać będzie Marcin Rybak, który poprowadzi treningi. Będzie można zagrać w badmintona i w boule. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce, pokazy baniek, wielkoformatowe gry i malowanie buziek.

„Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dzieci – tych młodszych i starszych – jak i dla dorosłych. Mamy nadzieję, że atmosfera będzie wyjątkowa, uczestnicy będą się świetnie bawić, a po południu i wieczorem wszyscy spotkamy się pod sceną i razem zaśpiewamy największe przeboje polskich gwiazd” ­– zachęca dyrektor Stadionu Śląskiego, Adam Strzyżewski.

Piknik rodzinny z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej na Stadionie Śląskim rozpocznie się o godz. 12.00, a muzyczne gwiazdy pojawią się na scenie od godz. 15.00. Udział w wydarzeniu oraz wszystkich atrakcjach jest darmowy.

Linki do stron zewnętrznych
Szczegóły na stronie Stadionu Śląskiego