Śląskie świętuje dwudziestolecie obecności w Unii Europejskiej

 fot. arch. UMWS Tomasz Żak fot. arch. UMWS Tomasz Żak
Katowice staną się 1 maja br., biegową stolicą Polski. Biegacze wystartują w kolejnej odsłonie Biegu Bohaterów i w Silesia Półmaratonie

Oba biegi połączy wspólny start z wyjątkowego miejsca jakim jest katowicka Strefa Kultury. Każdy z uczestników mógł wybrać dystans – ok. 5 km w przypadku Biegu Bohaterów i klasyczny półmaraton. Dzięki dwóm różnym koszulkom dla uczestników, na starcie biegacze utworzą barwy Śląska.

„Katowicka Strefa Kultury jest idealnym symbolem zmian, jakie zaszły w naszym regionie dzięki obecności w Unii Europejskiej. Śląskie się zmienia, rozwija, pięknieją nasze wsie, miasta i otoczenie. Nie ma lepszego sposobu, by uczcić tę wyjątkową rocznicę jak aktywność fizyczna i barwny korowód tysięcy biegaczy, którzy promują region i zdrowy styl życia. Zapraszam wszystkich mieszkańców na trasę biegu i do kibicowania, a przy okazji świętowania dwudziestolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Bądźmy dumni z naszych osiągnięć” – zachęca marszałek Jakub Chełstowski.

Uczestnicy półmaratonu pobiegną przez Dolinę Trzech Stawów i Nikiszowiec. W Biegu Bohaterów udział zadeklarowało prawie 2 tys. uczestników, natomiast do startu w Silesia Półmaraton przygotowuje się ponad 2.5 tys. biegaczy. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę. Koszulka Biegu Bohaterów jest w kolorze niebieskim, natomiast dla półmaratończyków w kolorze żółtym.

Start obu biegów odbędzie się o godz. 10.00 w pobliżu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

„Dla wszystkich nas ważne jest, by promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Dystans półmaratonu często stanowi wspaniałą inspirację do podjęcia wysiłku i rozpoczęcia regularnych treningów biegowych, które później mogą przerodzić się w starty na królewskim dystansie 42 km i 195 m. Bieg to najprostsza forma ruchu. Biegać można długie lata co potwierdza fakt, że najstarszy zawodnik, który podejmie wyzwanie na dystansie półmaratonu ma 89 lat! - mówi Bohdan Witwicki, inicjator i organizator Silesia Półmaraton.

Linki do stron zewnętrznych
4. Bieg Bohaterów
19. Silesia Półmaraton



 


tagi: