Sołeckie inicjatywy w cenie

 fot. arch. UMWS Tomasz Żak fot. arch. UMWS Tomasz Żak
Rusza nabór wniosków o pomoc finansową w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w 2022 roku

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął uchwałę w sprawie organizacji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2022 roku oraz przyjęcia zasad udzielania pomocy finansowej w formie dotacji celowej.

Dzięki konkursowi Inicjatywa Sołecka realizowanych jest wiele ważnych dla lokalnych społeczności zadań. Jako Zarząd i Sejmik Województwa przeznaczamy na ten cel środki z budżetu, bo chcemy aby nasz region rozwijał się w zrównoważony sposób. Stawiamy na innowacje i inwestycje służące mieszkańców całego województwa, ale także na takie działania, które przyczyniają się do rozwoju małych ojczyzn. Gratuluję sołectwom dotychczasowej aktywności i zachęcam do korzystania z tych funduszy, dzięki którym powstają place zabaw, remontowane są świetlice czy tez zespoły lokalne kupują nowe instrumenty. To wszystko są cenne inicjatywy dla wspólnego dobra” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

O pomoc finansową w ramach konkursu mogą aplikować sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Maksymalna kwota pomocy finansowej dla gminy wynosi 80 tys. zł.

Nabór wniosków o pomoc finansową w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2022 roku będzie trwał do dnia 19 kwietnia 2022 roku.

Składane wnioski o pomoc finansową muszą dotyczyć zadań jednoetapowych, przygotowywanych lub planowanych do realizacji, których zakończenie oraz rozliczenie nastąpi do 10 października 2022 roku.

Zadania realizowane w ramach Konkursu nie mogą mieć charakteru komercyjnego.

Załączniki
Zasady udzielania pomocy finansowej w formie dotacji celowej w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w 2022 roku. [PDF 473,8kB]

Linki do stron zewnętrznych
Uchwała zarządu w sprawie organizacji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” - szczegóły konkursu
Więcej o Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka”