W trosce o zdrowie

System „Lucas” do prowadzenia kompresji klatki piersiowej / fot. arch. UMWS Tomasz Żak System „Lucas” do prowadzenia kompresji klatki piersiowej / fot. arch. UMWS Tomasz Żak
Szpital Specjalistyczny w Chorzowie otrzymał dodatkowy sprzęt do walki z koronawirusem

Do szpitala w Chorzowie trafiły trzy respiratory do prowadzenia wentylacji mechanicznej i system „Lucas” do prowadzenia kompresji klatki piersiowej. System Lucas służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych.

Jak podkreśla marszałek Jakub Chełstowski, kryzysowa sytuacja wymaga współdziałania rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele i samorządów wszystkich szczebli. Zarząd Województwa Śląskiego jest w stałym kontakcie z administracją rządową, służbami wojewody i dyrektorami szpitali.

"Sytuacja rozprzestrzeniającego się wirusa wymaga podjęcia wspólnych działań. Zarząd województwa od wielu dni intensywnie pracuje, współdziałając ze stroną rządową, szpitalami i wieloma podmiotami. Dziękuję za efektywną współpracę administracji rządowej z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele, wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi, wicemarszałkowi Dariuszowi Starzyckiemu i pracownikom wydziału zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz dyrekcji, lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom szpitali. Zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze i dołożymy wszelkich starań, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w tym zakresie. Pamiętajmy, że najważniejsza jest profilaktyka. Każdy z nas stosując się do wytycznych, może przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa" – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Dodatkowy sprzęt dla Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie System „Lucas” do prowadzenia kompresji klatki piersiowej / fot. arch. UMWS Tomasz Żak System „Lucas” do prowadzenia kompresji klatki piersiowej / fot. arch. UMWS Tomasz Żak
tagi: