„Weekend dla Zdrowia” w Parku Śląskim

fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora
Plenerowy „Weekend dla Zdrowia” potrwa do niedzieli 30 sierpnia. Eksperci służą radami w kardiobusie, osteobusie, dermobusie i mammobusie. To okazja, aby w jednym miejscu precyzyjnie sprawdzić stan swojego zdrowia

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Województwo Śląskie, a odbywa się ono w ramach akcji „Śląskie dla seniora” i „Śląskie dla kobiety”.

- Ochrona zdrowia jest priorytetem w programie województwa. Świadczą choćby o tym nakłady finansowe, jakie przeznaczamy na walkę z COVID-19 w naszym regionie. Jednak bardzo istotna jest profilaktyka. Takie organizowane przez nas przedsięwzięcia jak „Weekend dla zdrowia” to okazja, aby w jednym miejscu, korzystając z porady wielu ekspertów z dziedziny medycyny, sprawdzić stan swojego zdrowia – upewnić się, czy wszystko jest w porządku, czy też w sytuacji diagnozy budzącej niepokój, odpowiednio szybko zareagować. Pamiętajmy, że profilaktyka często ratuje życie – akcentuje marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

Podczas „Weekendu dla Zdrowia” można także skonsultować się dietetykiem, który poradzi jak zdrowo się odżywiać i z jakich nawyków żywieniowych lepiej zrezygnować.

Specjaliści ds. chorób zakaźnych ze Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie oraz specjaliści ze Szpitala Urazowego w Piekarach Śląskich udzielają wszechstronnych porad dla seniorów. Omawiane będą m.in. zagadnienia dot. fizjoterapii i żywienia pooperacyjnego.

Będzie też okazja do zbadania swoich pociech. Zaproszono logopedę i psychologa dziecięcego z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej oraz Centrum Psychiatrii w Katowicach. Dzieciaki wracające do szkoły poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedzę przekazywać będą ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Nie zabraknie warsztatów i konkursów z nagrodami.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora
tagi: