Wielki hokej w Tychach

 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS
W Tychach odbędą się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji 1B

Mistrzostwa odbędą się w dniach 26 kwietnia - 1 maja 2022 roku na tafli Stadionu Zimowego i weźmie w nich udział pięć reprezentacji: Polska, Ukraina, Serbia, Estonia i Japonia.

W konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie uczestniczyli marszałek Jakub Chełstowski, prezydent Tychów Andrzej Dziuba, prezydent Katowic Marcin Krupa, prezes PZHL Mirosław Minkina, a także trener reprezentacji Polski Robert Kalaber i Krystian Dziubiński, kapitan reprezentacji Polski.

„Hokejowe serce bije na Śląsku, to tu rodziły się sportowe legendy, a doping kibiców niósł do sukcesów hokeistów z naszego regionu. Te tradycje są wciąż żywe, o czym świadczy mistrzostwo Polski, które zdobył w tym sezonie GKS Katowice. Śląskie stawia na sport, wspiera go i promuje, a sportowa rywalizacja jest nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspiracją dla młodych ludzi i sposobem na aktywne życie. Wierzę, że Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji 1B zakończą się sukcesem reprezentacji Polski i dostarczą nam wielu sportowych wrażeń” – przekonywał marszałek Jakub Chełstowski.

Warto przypomnieć, że na wniosek Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o przeniesieniu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji 1B z katowickiego Spodka na Stadion Zimowy w Tychach. Polacy są faworytami w walce o awans na zaplecze hokejowej elity. Najlepszy zespół mistrzostw awansuje do Dywizji 1A, a ostatnia drużyna zostanie zdegradowana.

„Cieszę się, że te mistrzostwa odbędą się na lodowisku w Tychach. Skład grupy sprawia, że nie tylko mecze z udziałem reprezentacji Polski powinny cieszyć się zainteresowaniem kibiców, ale również hokeistów z Ukrainy. Hokej to jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportu i wszystkim nam zależy na tym, żeby wrócił na właściwe tory i rozwijał się” – tłumaczył Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

W trakcie konferencji kapitan hokejowej reprezentacji Polski Krystian Dziubiński przekazał marszałkowi Województwa Śląskiego i prezydentom miast pamiątkowe bluzy hokejowe reprezentacji Polski.

„Śląsk hokejem stoi, a potwierdzeniem tej tezy są ostatnie sukcesy drużyn z naszego regionu. To jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, która dostarcza wielu emocji i wrażeń. Pokazujemy, że potrafimy współpracować w samorządzie i dziękuję marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu za wsparcie tego wydarzenia i hokeja” – mówił prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Mecze reprezentacji Polski będzie można oglądać na żywo w TVP Sport, a bilety na wszystkie spotkania są dostępne na platformie eBilet.pl

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS 


tagi: