Wspólny bilet się opłaca

 fot. arch. BP Tomasz Żak fot. arch. BP Tomasz Żak
Nadarza się świetna okazja dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas, korzystając z atrakcji Parku Śląskiego. Od 16 kwietnia rozpoczyna się sprzedaż wspólnego biletu na sześć różnych atrakcji

Pożytku jest wiele: nie dość, że oszczędzamy od 90 do 208 zł (w zależności, czy kupimy bilet indywidualny czy rodzinny), to jeszcze nie tracimy czasu w kolejkach, a korzystać z biletu możemy przez kilka miesięcy. Najdłuższa w Polsce nizinna kolejka linowa, pełne kolorowych karuzel i urządzeń rozrywkowych Wesołe Miasteczko, najlepiej zlokalizowany w kraju ogród zoologiczny, park linowy z wyjątkowo trudną trasą i klimatyczna sceneria wiejskich chat sprzed stuleci w skansenie, a także możliwość zwiedzenia „Kotła Czarownic” w towarzystwie przewodnika – to wszystko na jednym bilecie.

„Dzięki tej wejściówce Park Śląski może stać się miejscem regularnej rozrywki dla całych rodzin, przez cały sezon wiosenno-letni – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Za kilka miesięcy rozpocznie się remont Planetarium Śląskiego. W tym sezonie, zamiast tego obiektu, proponujemy wycieczkę po zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Wzrosła też liczba dostępnych atrakcji w Legendii.”

W 2018 roku po raz szósty do obiegu trafia bilet na prawie wszystkie większe atrakcje, z których można korzystać w Parku Śląskim. Raz zakupionej wejściówki można używać od maja do września. Nabywca oszczędza sporo czasu, nie stojąc w kolejkach, ale i pieniędzy. W przypadku wejściówki dla jednej osoby za 90 złotych można zaoszczędzić 66 zł (zakupione osobno bilety na wszystkie z oferowanych atrakcji to koszt 156 zł), a w przypadku biletu rodzinnego za 250 złotych – 208 zł (zakupione osobno bilety dla całej rodziny to koszt 458 zł).

Bilet do Parku Śląskiego uprawnia do jednorazowego wejścia do Śląskiego Wesołego Miasteczka, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Śląskiego Parku Linowego i Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” oraz przejażdżki w jedną stronę „Elką” i zwiedzania z przewodnikiem Stadionu Śląskiego. Rabaty oferują też działające w okolicy parku hotele i znajdujące się na jego terenie punkty gastronomiczne.

„Wspólny bilet na wszystkie atrakcje Parku Śląskiego to kolejna zmiana, która ma ułatwić i zachęcić do odwiedzin w tym miejscu. Nowa jakość, o jaką staramy się od początku, to nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale i podejście do parkowych gości. Mam nadzieję, że teraz przyjemniej i taniej będzie się zwiedzać ZOO, Stadion Śląski, Skansen czy Legendię Wesołe Miasteczko” – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Bilet będzie dostępny w kasie dyrekcji parku oraz w kasie w skansenie, a także on-line na stronie internetowej sklep.parkslaski.pl.

„Przy wejściu do każdej instytucji, odcinane będą konkretne kupony. Nabyta wejściówka będzie ważna od momentu zakupu do końca października. Mamy nadzieję, że atrakcyjna cena i funkcjonalność sprawią, że na korzystanie ze wspólnego biletu zdecydują się całe rodziny” – podkreśla Łukasz Buszman.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 grf. Park Śląski  fot. arch. BP Tomasz Żak

Załączniki
Wzory biletów [PDF 1,1MB]