Zimowa Osada Mikołaja startuje już 1 grudnia

 Choinka w Parku Śląskim fot. arch UMWS Tomasz Żak Choinka w Parku Śląskim fot. arch UMWS Tomasz Żak
Park Śląski zaprasza

Już wkrótce w Parku Śląskim będzie można poczuć świąteczną atmosferę. Z początkiem grudnia zamieszka tu Święty Mikołaj wraz ze swoimi elfami. Będzie go można odwiedzić w jego Zimowej Osadzie. Na dzieci i dorosłych czekać będą również stoiska z ciepłymi napojami i świątecznymi dekoracjami. Otwarcie sezonowych atrakcji rozpocznie się w piątek, 1 grudnia o godz. 16:30 uroczystym rozświetleniem choinki. Wydarzenie uświetni występ młodych artystów z bożonarodzeniowym repertuarem.

W piątek 1 grudnia, o godz. 16.30 zainaugurowana zostanie Zimowa Osada Mikołaja. Centralną część osady stanowić będzie Domek Mikołaja, w którym dzieci i dorośli mogą spotkać się z Mikołajem i elfami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej, świątecznej scenerii.

Przewidziana jest również możliwość wręczania prezentów przez Mikołaja po wcześniejszych, indywidualnych ustaleniach z opiekunem. Dodatkowo przy Domku będzie stała specjalna skrzynka, do której wszystkie dzieci mogą wrzucić laurki dla Mikołaja. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano upominki.

Zimową Osadę urozmaicą stoiska wystawców, na których będzie można zakupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady lub grzanego wina, a także spróbować lokalnych smakołyków i kupić ozdoby świąteczne.

15 metrowa choinka rozbłyśnie setkami świateł

Zimową Osadę Mikołaja zainauguruje rozświetlenie choinki w Parku Śląskim. Choinka, która od lat rośnie w okolicy alei Żyrafy, została przystrojona świątecznymi ozdobami oraz lampkami, które rozbłysną około godziny 16.30. W tym roku ozdobione zostały również alejki Parku Śląskiego przy Alei Żyrafy, gdzie mieści się Zimowa Osada Mikołaja. Uroczystość rozświetlenia choinki uświetni występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie.

Ponad 700 Małych Mikołajów przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego

To nie jedyne atrakcje zaplanowane w ramach Zimowej Osady Mikołaja. Wydarzeniu towarzyszyć będzie druga edycja Marszu Małych Mikołajów, w którym ponad 700 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-IV) w mikołajkowych nakryciach głowy przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 5 grudnia o godzinie 10.00 przy napisie świetlnym Park Śląski, a zakończy się około godziny 11.00 spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie Mikołaja.

Godziny otwarcia Zimowej Osady Mikołaja:

  • 1.12 w godz. 17:00 - 20:00
  • 2.12 w godz. 11:00 - 18:00
  • 3.12 w godz. 12:00 - 18:00
  • 4 grudnia (poniedziałek) Zimowa Osada Mikołaja będzie nieczynna
  • 5.12 w godz. 10:00 - 18:00
  • 6.12 w godz. 12:00 - 18:00

Zimowa Osada wraz z domkiem Mikołaja znajdować się będą przy Alei Żyrafy. 


tagi: