Śląska Liga Orlików

W 2010 roku po raz pierwszy odbyła się Śląska Liga Orlików – turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Zawody adresowane są do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mających siedzibę w gminach, na terenie których znajduje się boisko typu ORLIK 2012. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody – upominki dla mistrzów powiatów i dla najlepszych w regionie finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Finał pierwszej edycji „Śląskiej Ligi Orlików” odbył się 3 października 2010 roku na terenie kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” w Dąbrowie Górniczej przy ul. Morcinka. W finale udział wzięło 8 drużyn, które aby dostać się do ostatecznych rozgrywek, przeszły przez trzy poprzedzające finał fazy: gminną, powiatową oraz regionalną.


2010 – Dąbrowa Górnicza

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:

  1. SMS BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
  2. SP nr 10 w Tychach
  3. SP nr 45 w Bytomiu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:

  1. Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
  2. Gimnazjum nr 6 w Dąbrowie Górniczej
  3. Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich

2011 – WOKiS Stadion Śląski (finał dziewcząt)
Dąbrowa Górnicza (finał chłopców)

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich
  2. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 21 w Chorzowie
  2. SP nr 31 w Zabrzu
  3. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. LO Mistrzostwa Sportowego w Żywcu
  2. ZSZ nr 2 w Knurowie
  3. VII LO w Sosnowcu

2012 – Wodzisław Śląski

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju
  2. SP nr 21 w Chorzowie
  3. SP nr 31 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  2. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum nr 24 w Sosnowcu
  3. Gimnazjum nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. ZS nr 10 w Zabrzu
  2. ZS w Porębie
  3. IV LO w Bielsku-Białej

2013 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 21 w Chorzowie
  2. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju
  3. SP nr 51 w Bytomiu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Istebnej
  2. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  3. Gimnazjum w Lyskach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 4 w Tychach
  2. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  3. Gimnazjum nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. ZS nr 1 w Tychach
  2. ZSZ nr 2 w Knurowie
  3. ZSP nr 6 w Jaworznie

2014 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. SP nr 1 w Świętochłowicach
  2. SP nr 34 w Częstochowie
  3. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 1 w Katowicach
  2. SP nr 31 w Zabrzu
  3. SP MS BTS Rekord w Bielsku-Białej

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach
  2. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
  3. Gimnazjum w Kochanowicach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 6 w Chorzowie
  2. Gimnazjum nr 22 w Częstochowie
  3. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. IX LO w Chorzowie
  2. ZSTiO w im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie
  3. ZSO nr 1 w Rudzie Śląskiej

2015 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 Zawiercie
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gliwicach
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 Świętochłowice

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworznie
  2. Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu
  3. Szkoła Podstawowa nr 51 w Katowicach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Istebnej
  2. Gimnazjum w Psarach
  3. Gimnazjum nr 2 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum nr 9 Chorzów
  3. Gimnazjum nr 22 w Częstochowie

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Zespół Szkół nr 1 w Tychach
  2. Zespół Szkól Mechanicznych w Raciborzu
  3. Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach

2016 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 Gliwice
  2. Szkoła Podstawowa nr 6 Zawiercie
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 Rydułtowy

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. Szkoła Podstawowa nr 36 Katowice
  2. Szkoła Podstawowa nr 13 Żory
  3. Szkoła Podstawowa nr 19 Zabrze

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Milówce
  2. Gimnazjum nr 3 w Tychach
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum w Mstowie
  3. Gimnazjum nr 10 w Tychach

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Technikum nr 4 Transportowe w Sosnowcu
  2. Zespół Szkól nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Katowicach
  3. SMS Szczyrk

2017 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 w Siemianowicach Śl.
  2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śląskim
  3. Szkoła Podstawowa nr 21 w Częstochowie
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gliwicach

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. Szkoła Podstawowa nr 13 w Żorach
  2. Szkoła Podstawowa nr 21 w Chorzowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 20 w Dąbrowie Górniczej
  4. Szkoła Podstawowa nr 24 w Rudzie Śląskiej

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Milówce
  2. Gimnazjum nr 9 w Częstochowie
  3. Gimnazjum w Toszku 4
  4. Gimnazjum w Kaczycach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 9 w Chorzowie
  2. Gimnazjum nr 6 MS w Rybniku
  3. Gimnazjum nr 1 w Jaworznie
  4. Gimnazjum nr 9 w Rudzie Śląskiej

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie
  2. VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Częstochowie
  3. Zespół Szkół Mech-Elektrycznych w Żywcu
  4. Zespół Szkół Ogólnokształcących - Technicznych w Lublińcu

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt:

  1. Zespół Szkół nr 1 w Lublińcu
  2. VII Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu
  3. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie
  4. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim

PIŁKA NOŻNA 2018

Igrzyska Dzieci 07.06.2018 r. Imielin, Bojszowy

DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa nr 40 w Rudzie Śląskiej
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu
  4. Szkoła Podstawowa w Czernicy

CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 MS w Jastrzębiu-Zdroju
  2. Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej
  3. Szkoła Podstawowa nr 21 w Chorzowie
  4. Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 07. 06.2018 r. Bieruń

DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa nr 31 w Rybniku
  2. Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach
  3. Szkoła Podstawowa w Kroczycach
  4. Szkoła Podstawowa w Tworogu

CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju
  3. Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie
  4. Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach

Licealiada Młodzieży Szkolnej 07.06.2018 r. Bieruń, Lędziny

DZIEWCZĘTA

  1. Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego w Częstochowie
  2. Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach
  3. Liceum Ogólnokształcące SMS w Katowicach
  4. Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach

CHŁOPCY

  1. Zespół Szkół nr 1 w Tychach
  2. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim
  3. I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie
  4. Zespół Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach

PIŁKA NOŻNA 2019

Igrzyska Dzieci 18.06.2019 r. Bieruń

DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa nr 13 MS w Żorach
  2. Szkoła Podstawowa nr 40 w Sosnowcu
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gliwicach
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie

CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa nr 21 w Chorzowie
  2. Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu
  3. Szkoła Podstawowa nr 23 w Gliwicach
  4. SMS “NOBILITO” w Częstochowie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 18. 06.2019 r. Bieruń

DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 w Mikołowie
  2. Szkoła Podstawowa nr 37 w Zabrzu
  3. Zespół Szkolno Przedszkolny nr 7 w Wodzisławiu Śląskim
  4. Gimnazjum Katolickie SPSK w Częstochowie

CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim
  2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tychach
  3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Częstochowie
  4. Szkoła Podstawowa nr 24 w Rudzie Śląskiej

Licealiada Młodzieży Szkolnej 18.06.2019 r. Bieruń

DZIEWCZĘTA

  1. I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie
  2. Zespół Szkół Techniczno - Usługowych w Tarnowskich Górach
  3. II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie
  4. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu

CHŁOPCY

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 4 w Chorzowie
  2. Liceum Ogólnokształcące MS ŻAPN w Żywcu
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrze
  4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Częstochowie
Załączniki