W trosce o zdrowie najmłodszych

Zdjęcie Zdjęcie
W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu otwarto Oddział Dermatologii dla Dzieci W uroczystym otwarciu oddziału uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski oraz wicemarszałek Dariusz Starzycki.

 „Inwestycje w służbę zdrowia są dla nas jednym z priorytetów. Mam świadomość, że ochrona zdrowia mieszkańców regionu wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych pacjentów. Oddział Dermatologii w Centrum Pediatrii będzie właśnie takim przyjaznym miejscem. Mali pacjenci są pod dobrą opieką lekarzy, w komfortowych warunkach” – podkreślał Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Koszt inwestycji oszacowano na kwotę 1,2 mln zł (przebudowa pomieszczeń i doposażenie w sprzęt).

„Utworzenie tego oddziału pozwala nam rozszerzyć ofertę diagnostyczną, leczniczą i daje szanse dalszego rozwoju. Trafiają do nas pacjenci z różnymi schorzeniami i chcemy dać im możliwość konsultacji u specjalistów z wielu dziedzin. Problemy skórne u dzieci są bowiem często powiązane z innymi chorobami” – tłumaczy Prezes Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Andrzej Siwiec.

Oddział jest jedyną komórką organizacyjną o takim profilu w województwie śląskim oraz jednym z czterech szpitalnych oddziałów dermatologicznych dla dzieci w Polsce (po Warszawie, Łodzi i Lublinie). W oddziale hospitalizowani będą pacjenci do 18 roku życia w zakresie diagnostyki i leczenia chorób skóry o podłożu alergicznym, autoimmunologicznym i infekcyjnym (m.in. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, bielactwo).

Warto przypomnieć, że Oddział Dermatologii dla Dzieci został przeniesiony do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu z Katowickiego Centrum Onkologii w maju 2019 roku.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie