Wręczono Złote Maski

1 kwietnia 2001 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Marszałek Województwa Śląskiego dr Jan Olbrycht wręczył "Złote Maski" - nagrody przyznawane corocznie twórcom z województw Śląskiego i Opolskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej
Tegorocznymi laureatami zostali: Janusz Radek z Teatru Rozrywki w Chorzowie za rolę Judasza w "Jesus Christ Superstar" Andrewa Lloyd-Webbera i Tima Rice'a. Barbara Lubos-Święs z Teatru Zagłębia w Sosnowcu - za rolę Iriny w "Trzech siostrach" AntoniegoCzechowa i Marii w "Wieczorze Trzech Króli" Williama Szekspira. Bartłomiej Wyszomirski za reżyserię "Szewców" Stanisława Ignacego Witkiewicza w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Marek Kuczyński za muzykę do "Wyzwolenia" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Śląskim w Katowicach. Zofia "Janina" Niesobska-Paradowicz za choreografię do przedstawień "101 dalmatyńczyków" i "Ptasznik z Tyrolu" w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Jerzy Kalina za scenografię do sztuki "Dziady" Adama Mickiewicza w Teatrze Nowym w Zabrzu. Nagrodę za spektakl roku otrzymał Teatr Lalek "Banialuka" im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej za przedstawienie "Mr. Scrooge" wg "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa w reżyserii Mariana Pecko.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Od lewej: Maciej Balcar w roli Jezusa i Janusz Radek- laureat 'Zlotej Maski' w roli Judasza, w rock-operze 'Jesus Christ Superstar'.  Barbara Lubos–Święs

Załączniki
Sylwetki laureatów "Złotej Maski"