Śląskie w Brukseli

Rozpoczął sie europejski tydzień miast i regionów

Open Days to wydarzenie organizowane przez Komitet Regionów, Dyrekcję Generalną ds. polityki regionalnej w Komisji Europejskiej oraz regiony i miasta z całej Europy. To kilkudniowe spotkanie to cykl warsztatów i wykładów, podczas których urzędnicy z krajów Unii Europejskiej wymieniają się doświadczeniami i wiedzą. Jest okazją do zaprezentowania najlepszych rozwiązań oraz debaty nad przyszłością polityki regionalnej.

Tematem przewodnim tegorocznych Dni jest hasło: Europe's regions and cities: Making a difference. Open Days, które obchodzą swoje 10. urodziny, pogrupowane zostały na trzy kategorie: inteligentny i zielony rozwój dla wszystkich, współpraca terytorialna – atut dla Europy i dostarczanie rezultatów.

Województwo Śląskie jest współorganizatorem warsztatów „Be SMART – think CITY!”. Naszymi partnerami są miasta Vaxjo, Helsinki, Łódź, Sofia, Ryga oraz regiony Katalonia, Aragonia, Kraj Basków, Sardynia, Smalandia, Lubelskie i Pomorskie. Projekt ma na celu zaprezentowanie modelu inteligentnych miast w oparciu o schemat zawierający sześć kluczowych inteligentnych elementów: gospodarkę, mobilność, środowisko, ludzi, życie i zarządzanie.

Podczas tegorocznych Open Days Województwo Śląskie reprezentują przewodniczący Sejmiku Andrzej Gościniak oraz Skarbnik Województwa Elżbieta Stolorz-Krzisz.

Linki do stron zewnętrznych
Open Days 2012
tagi: