Dziewięć sił, jeden festiwal

 graf. mat. organizatora graf. mat. organizatora
Startuje druga edycja Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego – Dziewięćsił

Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2024 roku.

„Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego Dziewięćsił to nowa propozycja na mapie wydarzeń organizowanych w województwie śląskim. Festiwal koncentruje się na lokalnych atrakcjach, kulturze oraz przyrodzie i jest doskonałą okazją, by przekonać się na własne oczy jak różnorodny jest subregion południowy, spędzić czas aktywnie, poznać kulturę i tradycję Beskidów, a także Śląska Cieszyńskiego. Zapraszam do odkrywania tych wyjątkowych miejsc i skorzystania z wielu przygotowanych w ramach festiwalu atrakcji” – zachęca marszałek Wojciech Saługa.

To nowe wydarzenie, które wzbogaca ofertę festiwalową województwa śląskiego. Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego to odpowiedź na rosnące zainteresowanie wydarzeniami o lokalnym charakterze, które nie tylko przyciągają turystów, ale promują unikalne dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze.

Wydarzenie odbywa się w dziewięciu miejscowościach: Bielsku-Białej, Brennej, Cieszynie, Cięcinie, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu, Wiśle i Żywcu.

W trakcie wydarzenia będzie można m.in. skorzystać z kilku kolei linowych, wybrać się z przewodnikiem w góry, wziąć udział w wielu koncertach, warsztatach, które są związane z tradycją Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie 9silfestiwal.pl

Festiwal swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej roślinie – dziewięćsiłowi bezłodygowemu, która jest głęboko zakorzeniona w góralskich wierzeniach. Dziewięćsił, znany ze swojego niezwykłego wyglądu i przypisywanych mu magicznych właściwości, symbolizuje dziewięć sił dających zdrowie i długowieczność. Ta nieco zapomniana roślina stała się inspiracją dla festiwalu, który ma na celu odkrywanie i promowanie bogactwa Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Każda miejscowość ma szansę zaprezentować odwiedzającym swoje unikalne walory w nietypowych lokalizacjach, często na stokach gór, z dala od centrów miast. Festiwal jest zatem doskonałym miejscem promocji lokalnych artystów, którzy najlepiej oddają klimat swoich terenów.

Festiwal ma na celu przyciągnięcie zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów z całego kraju, którzy pragną odkryć bogactwo Beskidów i Śląska Cieszyńskiego.

 

Linki do stron zewnętrznych
Dziewięćsił – Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego 


tagi: