XXII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

 graf. mat. organizatora graf. mat. organizatora
Gospodarzem tegorocznego spotkania jest Województwo Śląskie. Rusza rekrutacja uczestników

Województwo Śląskie oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w XXII Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się od 7 do 13 lipca w województwie śląskim. Temat przewodni brzmi: „Nauka i nowe technologie wyzwaniem dla przyszłości”. 

Do udziału w projekcie zaproszeni są młodzi mieszkańcy województwa śląskiego oraz ukraińscy uchodźcy w wieku od 18 do 23 lat. Od kandydatów wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (mile widziana znajomość niemieckiego lub/i francuskiego), zainteresowanie aktualną problematyką europejską, w tym energetyczną, otwartość na nowe kultury i współpracę w grupie. 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.haus.pl oraz pod linkiem https://forms.gle/ErzkWW94mJbEuib87 Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 14 czerwca 2024 roku. Dla 15-osobowej grupy osób, które zostaną zakwalifikowane do projektu, zorganizowane będzie obowiązkowe spotkanie integracyjno-tematyczne. 

Udział w projekcie jest bezpłatny. W ramach projektu zapewniony jest transport, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. Najważniejsze jest cenne doświadczenie związane z udziałem w międzynarodowym, wielokulturowym spotkaniu młodych, ambitnych i zaangażowanych osób.

Organizatorem Szczytu Młodzieży jest Województwo Śląskie, operator projektu Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów. Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział młodzi ludzie z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. Dodatkowo, od czasu agresji Rosji na Ukrainę do udziału w szczycie zapraszani są przedstawiciele Ukrainy. W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy i uczestniczki biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z ekspertami, przedstawicielami władz politycznych i nie tylko – w programie nie zabraknie również innych atrakcji. 

Zgłoszenia i kontakt:
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
Górnych Wałów 7
44-100 Gliwice
tel. 77 407 95 15
agata.rychter@haus.pl, aurelia.langosz@haus.pl

Linki do stron zewnętrznych
Więcej o projekcie na stronie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej