Edukacja przez eko-zabawę

 graf. UMWS graf. UMWS
W najbliższą sobotę, 8 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie  piknik rodzinny „Błękitny ekoFest”

Impreza jest Oficjalnym Wydarzeniem Partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej, zaś jej organizatorem jest Województwo Śląskie.

- Edukacja poprzez zabawę to sposób na budowanie świadomości ekologicznej. Jestem przekonany, że podczas tego wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje marszałek województwa Wojciech Saługa.

Na odwiedzających czekają sektory: sportowy, kulturalny, wystawienniczy i edukacyjny. W sumie będzie 37 stoisk, 22 wykłady, pokazy i treningi sportowe, występy zespołów tanecznych i wokalnych, warsztaty, doświadczenia naukowe, gry i zabawy z konkursami. Dla chętnych zaplanowano ćwiczenia indor cyclingu, silent fitness, jogi, bieg z maratończykami a nawet trening karate. Będzie również plener malarski, obserwacja Słońca, pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego.

Warto również odwiedzić stoiska Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Co ciekawe, za każdą osobę, która weźmie udział w wydarzeniu posadzone zostanie drzewo w Województwie Śląskim.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 graf. UMWS graf. UMWS graf. UMWS graf. UMWS

Linki do stron zewnętrznych
Więcej o Błękitnym ekoFeście