Dzisiaj oficjalnie rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy 2020

EEC Online / fot. PTWP S.A. fot. PTWP S.A.
Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowane online, które jest dostępne w 100 procentach w internecie. W jego otwarciu uczestniczył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski

Kongres to nie tylko wielkie zainteresowanie mediów, prestiż czy też możliwość prowadzenia debat, które uwzględniają kontekst naszej nowej rzeczywistości, w gronie przedstawicieli biznesu, polityki, samorządowców, ekspertów, ekonomistów, prawników, naukowców, twórców start-upów, przedsiębiorców, menedżerów, inwestorów z Polski, Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. To także możliwość kreowania wizji nowej Europy, poszukiwania dobrych sposobów stymulowania gospodarki w czasach pandemii, innowacyjnych sposobów rozwiązywania problemów, wreszcie spoglądania w przyszłość z nadzieją. Tematyka obrad, poruszane kwestie pozostają ważne nie tylko dla województwa śląskiego, Polski, ale dla całej Europy. Stoimy przed koniecznością dokonania korekty dotychczasowego sposobu myślenia i postępowania.

„Trudne czasy – jak zauważył marszałek Jakub Chełstowski - uświadamiają każdemu z nas, że nikt nie jest samotną wyspą. Przeciwnie - polityka, ekonomia, kultura, biznes na różnych płaszczyznach stykają się ze sobą, przenikają, wzajemnie uzupełniają. Obecna sytuacja jest wyjątkowa i wymaga od nas kooperacji, a nie rywalizacji, zaangażowania oraz aktywności, a nie obojętności, solidarności międzyludzkiej i międzypokoleniowej, wreszcie bardziej wspólnotowości niż indywidualności, troski o siebie oraz drugiego człowieka”.

Katowice kolejny już raz stają się miejscem, w którym warto być, miejscem w którym dzieją się rzeczy ważne, wreszcie miejscem gdzie pracowitość, determinacja, odpowiedzialność, konsekwencja odgrywały i odgrywają ważną rolę w życiu człowieka. Zapraszamy wszystkich do współuczestniczenia w największym wydarzeniu gospodarczym Europy Centralnej.

W szczególności zachęcamy do śledzenia online rozmowy z udziałem marszałka województwa śląskiego - w dniu 18 maja 2020 o godz. 16.45-18.00 na temat: Razem bronimy gospodarki oraz debaty Samorządy – codzienności i inwestycje, która odbędzie się 19 maja o godz. 12.30-13.45.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
EEC Online / fot. PTWP S.A. EEC Online / fot. PTWP S.A. EEC Online / fot. PTWP S.A. EEC Online / fot. PTWP S.A. EEC Online / fot. PTWP S.A. EEC Online / fot. PTWP S.A.

Linki do stron zewnętrznych
Europejski Kongres Gospodarczy - online
Samorządy – codzienność i inwestycje (retransmisja sesji)

Filmy