Kocioł Czarownic areną lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy

Stadion Śląski fot. arch. UMWS Tomasz Żak
Impreza odbędzie sie w czerwcu przyszłego roku na Stadionie Śląskim

Świetne wieści dla kibiców lekkoatletyki! W czerwcu przyszłego roku na Stadionie Śląskim odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy. To właśnie w Kotle Czarownic, Biało-Czerwoni bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Bydgoszczy. Informację oficjalnie potwierdzono dziś podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim Województa Śląskiego. 

Z dziennikarzami spotkali się: marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera i radny Sejmiku, zastępca przewodniczącej Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, Bartłomiej Kowalski. Do Katowic specjalnie na konferencję przyjechał dyrektor Europejskiego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, Christian Milz. Jak podkreślił, choć to nie Województwo Śląskie, a Rzym został gospodarzem Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2024, tak aplikacja naszego regionu prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, stąd decyzja o organizacji najważniejszej drużynowej imprezy lekkoatletycznej na Starym Kontynencie, jest jak najbardziej uzasadniona. Zawody odbędą się w dniach 19-20 czerwca 2021 roku. 

- Śląsk ma bardzo wiele do zaoferowania, posiada ogromny potencjał – dodał Christian Milz. 

- Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Województwie Śląskim, na Stadionie Śląskim to ogromny sukces. Sukces zarówno sportowy i promocyjny, ale także jestem pewien, że to przyniesie korzyści dla turystyki i gospodarki. Przyznanie tak ważnego wydarzenia potwierdza, że Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to wyjątkowy obiekt na sportowej mapie Polski i Europy. W Kotle Czarownic podczas Memoriału im. Janusza Kusocińskiego czy Memoriału im. Kamili Skolimowskiej możemy podziwiać najlepszych w Europie i na świecie sportowców. Za każdym razem potwierdzamy profesjonalizm w przygotowaniu tych wydarzeń. W przyszłym roku na Stadionie Śląskim odbędą się mistrzostwa świata w sztafetach. To kolejny dowód, że potencjał naszego stadionu jest ceniony przez sportowców i osób odpowiedzialnych za wybór najlepszych miejsc do przeprowadzenia zawodów. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim będą szansą dla Województwa Śląskiego. Będziemy mogli zaprezentować walory turystyczne, kulturalne oraz umocnić naszą markę jako województwo dynamiczne zmieniające się, czerpiące i dziedzictwa i śmiało patrzące w przyszłość – akcentuje marszałek Jakub Chełstowski. 

- Rzym będzie organizował Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w 2024 roku, co podrażniło – oczywiście w pozytywnym sensie znaczeniu tych słów, nasze ambicje. Drużynowe Mistrzostwa Europy to nasza błyskawiczna odpowiedź. Chcemy walczyć o najbardziej prestiżowe zawody, których gospodarzem byłoby nasze województwo, a areną – Stadion Śląski – zapewnia wicemarszałek Wojciech Kałuża. 

Bartłomiej Kowalski podkreślił, że jednym z celów jest dostanie się do kalendarza Diamentowej Ligi. Zwłaszcza, że mityngi –im. Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej były bardzo mocno obsadzone. 

- Dysponujemy pięknym obiektem i bardzo dobry, profesjonalnym sztabem organizacyjnym. A to przecież ogromne atuty – podkreśla Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego. 

Reprezentacja Polski będzie na Stadionie Śląskim bronić wywalczonego dwa lata temu w Bydgoszczy złotego medalu. Będzie to jednocześnie generalny sprawdzian naszej kadry lekkoatletycznej przed igrzyskami w Tokio. 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Stadion Śląski Konferencja prasowa Konferencja prasowa Konferencja prasowa Konferencja prasowa Konferencja prasowa Konferencja prasowa Konferencja prasowa
tagi: