Miuosh zagra na Śląskim

 Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka
Raper Miuosh i marszałek Wojciech Saługa zapraszają na wielkie wydarzenie muzyczne z udziałem ponad stu muzyków. Odbędzie się ono w czerwcu 2019 roku

9 czerwca 2019 roku Stadion Śląski zamieni się w ogromną filharmonię, przez której scenę przewinie się ponad 140 muzyków. Miuosh zaprezentuje swój projekt symfoniczny, obok niego na scenie pojawią się m.in. Andrzej Smolik i Radzimir „Jimek” Dębski. „Miuosh zaangażowany jest w szereg działań wykraczających poza samą muzykę, m.in. w programie „Śląskie dla młodych”. Jego celem jest pobudzenie młodzieży do działania, aktywnego uczestnictwa w sferze społecznej i politycznej. Wszystko dlatego, że widzimy wielki potencjał w młodzieży, ale i w naszych śląskich artystach” – powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

W październiku Miuosh wystąpił w Rybniku podczas koncertu, który był efektem „Koncertowych warsztatów z Miuoshem” organizowanych w ramach „Programu dla młodych”. Występ Miuosha oraz artystów towarzyszących będzie pierwszym  koncertem polskich artystów na Stadionie Śląskim. Miuosh postanowił w ten sposób zakończyć swoją przygodę z projektami symfonicznymi. Jednego dnia, na jednej scenie po raz ostatni będzie można usłyszeć rapera w towarzystwie filharmoników, gdzie zagra dla największej, jak dotąd, publiczności.

„Z racji tego, że mamy tak wspaniały obiekt w naszym województwie jak nowy stadion, to postaramy się go wypełnić i dać szansę wielu tysiącom osób na skonfrontowanie dwóch projektów: tego z 2015 r., w którym brał udział Jimek, z tym z 2018 r., w którym uczestniczył Smolik. Zapraszamy 9 czerwca 2019 r. na Stadion Śląski, gdzie odbędzie się koncert, w którym wezmą udział Radzimir Jimek Dębski i Andrzej Smolik oraz ja. Dołożymy nowe utwory, zaprosimy nowych wykonawców, poszerzymy także skład o niespodziankę” – dodał Miuosh.

W 2015 roku Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zaproponowała nową muzykę. Do współpracy przy eksperymentalnym projekcie zaproszono dwie osoby. Jedną z nich był raper z Katowic Miuosh, drugą Radzimir „Jimek” Dębski, kompozytor wychowany w dużej mierze na muzyce rap. 3 lata później, w 2018 roku Miuosh postanowił wrócić do NOSPR. Jego twórczość zdążyła się rozwinąć przez te kilka lat. Do swojego nowego projektu symfonicznego zaprosił producenta muzycznego Andrzeja Smolika. Efekt tej współpracy okazał się ogromnym sukcesem.

W konferencji prasowej zapowiadającej koncert uczestniczyli także Katarzyna Kuczyńska-Budka, dyrektor Wydziału Dialogu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Maciej Kolon, radny województwa, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju spółki Stadion Śląski.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka 


tagi: