Odliczanie do mistrzostw świata

 Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS
Za kilka dni województwo śląskie stanie się areną zmagań w ramach mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. Reprezentacja Polski szlifuje formę w trakcie Turnieju Noworocznego w katowickim Spodku

W konferencji prasowej zapowiadającej mistrzostwa świata w piłce ręcznej uczestniczyli przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Marek Gzik, a także wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Bogdan Sojkin i wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

„Cieszę się, że w naszym regionie wystąpią największe gwiazdy piłki ręcznej na świecie. Spodek znany jest z gościnności, liczymy na dobrą atmosferę i dobrą grę naszego zespołu. Po raz pierwszy mecz otwarcia mistrzostw świata odbędzie się w Katowicach i wierzę, że niesieni dopingiem i zmotywowani tą atmosferę polscy piłkarze ręczni zbudują się mentalnie i sięgną po sportowy sukces” – mówił przewodniczący Sejmiku, Marek Gzik.

Warto przypomnieć, że mistrzostwa świata w piłce ręcznej zostaną rozegrane w dniach 11-29 stycznia 2023 roku w Polsce i w Szwecji. W naszym kraju turniejowe zmagania odbędą się w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Płocku. W swojej grupie reprezentacja Polski zagra w Spodku z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską.

„To wielkie wydarzenie sportowe i te emocje są gwarantowane. Organizacja jest na najwyższym poziomie, nasza kadra jest gotowa na mistrzostwa i wierzę, że katowicki Spodek poniesie ich do medalu. To wsparcie kibiców i ich żywiołowy doping bardzo się polskim szczypiornistom przyda, dlatego już dziś zapraszam do Katowic, by przeżywać wspólnie te sportowe emocje” – mówił wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun.

W mistrzostwach świata wezmą udział 32 zespoły, które rozegrają łącznie 112 spotkań, w tym 61 w naszym kraju. Ceremonię otwarcia, mecz inauguracyjny oraz wszystkie występy naszej reprezentacji w rundzie wstępnej zobaczymy w Katowicach. Województwo Śląskie jest regionem gospodarzem mistrzostw. To kolejna wielka impreza, która w ostatnich latach odbywa się w regionie, po premierowej odsłonie Diamentowej Ligi i awansie polskich piłkarzy na mistrzostwa świata w Katarze. Szczegóły dotyczące wydarzenia i biletów dostępne na www.handball23.com

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS Mmistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - konferencja prasowa. fot. Tomasz Żak / UMWS

Linki do stron zewnętrznych
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 


tagi: