Bieg Białej Wstążki – pokażmy razem, że przemocy mówimy NIE

Akcja w Parku Śląskimna zakończenie Wojewódzkiego Tygodnia Seniora

Jutro, w sobotę 22 października w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Bieg Białej Wstążki – impreza, której celem jest podnoszenie świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom.

Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, które odbywają się w dniach 18-22 października w całym województwie śląskim.

Tym razem uczestnicy pobiegną przeciwko przemocy wobec osób starszych.

Udział w biegu zadeklarowali m.in. dr Aleksandra Wentkowska, pełnomocnik RPO w Katowicach, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinspektor Jarosław Szymczyk, poseł Borys Budka czy Szef Katowickiej Delegatury ABW mjr Leszek Pietraszka.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, a technika biegu jest dowolna. Przewidywany do pokonania dystans to 2,5 km lub 5 km. Dla chętnych biegaczy wyczynowych – profesjonalny pomiar czasu. Organizatorzy przewidują nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu oraz dla najlepszych biegaczy na obu dystansach. Na mecie na uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów czeka ciepły posiłek i napoje.

Imprezie będzie towarzyszył pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Zapisy w dniu biegu w biurze zawodów od godz. 9.00. Start o godz. 11.00.

W I Biegu Białej Wstążki udział wzięło ponad 200 osób, które pokonały dystans 2,5 km. Technika biegu była dowolna, dlatego nie zabrakło małych dzieci na rowerkach, rolkarzy, fanów nordic walking, a także rodzin z wózkami dziecięcymi.

Organizatorami biegu są: Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Park Śląski.